Kāpēc pieteikties brīvprātīgajam darbam?

Brīvprātīgais darbs ir definējams kā labo darbu kopums, kur par padarīto netiek maksāta finansiāla vērtība. Uzreiz rodas jautājums – kāpēc tad cilvēki piesakās šim darbam, ja viņiem nekas no tā netiek? Lai gan, patiesībā, ieguvumi katram no brīvprātīgajiem ir personiski un, turklāt, ļoti lieli. Vairāki simti cilvēku katru gadu piesakās šim darbam, lai būtu gandarīti paši par sevi, kā arī palīdzētu citiem. Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo, tad iesaku izlasīt visus labumus, ko tev sniegs šis darbs.

Darbs nozarē, kas tevi interesē

Labdarības un bezpeļņas organizācijas katru gadu apvieno vairākus simtus dalībnieku, kā rezultātā iespēju piedāvājums variē uz visām pusēm. Katrs dalībnieks var izvēlēties to darbības sfēru, kura vairāk iet pie sirds. Jo kas gan ir labāk kā darīt darbu, kas pašam patīk. Brīvprātīgais darbs ir lielisks veids, lai izprastu savas karjeras nākotni, par ko esi domājis. Tā ir kā lieliska prakse, lai saprastu, vai darbs patiešām būs tas, ko gribēsi darīt.

Vērtīgas prasmes un pieredze

Daudzi brīvprātīgā darba dalībnieki meklē iespēju paaugstināt savas darba prasmes. Tas veicina ne tikai profesionālās prasmes, bet arī sniedz lielu vērtību sociālajām īpašībām: komunikācijā, vadībā, komandas darbā un savas iniciatīvas pielietošanā. Šobrīd darba devēji ļoti skatās pēc iepriekšējās darba pieredzes, bet, ko darīt, ja pieredze vēl nav? Brīvprātīgais darbs ir lieliska iespēja iegūt noderīgo iepriekšējo pieredzi, lai paspīdētu sava priekšnieka acīs. Faktiski, pastāv pat dažas nozares, kur brīvprātīgais darbs var tikt uzskatīts kā priekšnoteikums. Šādas darba vietas ir, piemēram, sociālās aprūpes un veselības jomā strādājošajiem.

Sava CV uzlabošana

Šis ir ļoti personīgs mērķis, savas karjeras uzlabošanā, taču, kāpēc gan neizmantot iespēju uzlabot savu CV ar darba pieredzes ierakstu. Ja brīvprātīgais darbs būs saistošs ar vēlamo darba vietu, tad tam var tikt piešķirta lielākā prioritāte, jo darba devējs zinās, ka ir bijusi iepriekšējā pieredze. Darba devēji novērtē cilvēkus, kas ir strādājuši brīvprātīgo darbu, jo zina, ka tā ir laba apņēmība un iniciatīva. Lai gan kvalifikācija neapšaubāmi ir svarīga, tomēr brīvprātīgais darbs ir tas, kas nepieciešams.

Socializācija

Papildus visām profesionālajām pieredzēm, kas ir tik nepieciešamas katra cilvēka karjerā, brīvprātīgais darbs sniedz lielisku iespēju satikt jaunus cilvēkus, iegūt draugus un paziņas. Varēsi iepazīt cilvēkus, kuriem rūp tieši šādi paši jautājumi kā tev, kas nozīmē, ka jau esat uz viena viļņa. Jaunu kontaktu iegūšana ir svarīga ne tikai ikdienas dzīvē, bet arī darba meklējumos. Ja pierādīsi sevi kā ļoti sociālu, komunikablu un strādīgu cilvēku, tiksi pamanīts un iegūsi daudz noderīgus kontaktus un iespējams pat darba piedāvājumus.

Iekšējais gandarījums

Padarīt pasauli par labāku vietu – tas ir viens liels mērķis visiem, kuri iesaistās brīvprātīgajā darbā. Uzlabojot citu cilvēku un dzīvnieku dzīves, mēs sniedzam gandarījumu paši sev, sirds kļūst piepildītāka ar laimi. Cik lieliski apzināties, ka varam uzlabot kādam dzīves kvalitāti, būt noderīgiem un atzītiem. Pašaizliedzīga palīdzības sniegšana saliedē cilvēkus. Mēs kļūstam mazāk mantkārīgi, jo nauda nav pats svarīgākais. Brīvprātīgajam darbam piesakās dažāda vecuma cilvēki, it īpaši veciem cilvēkiem ir svarīgi būt sabiedrībā un palīdzēt. Kad visi mazbērni ir izauguši un nav vairs jāpieskata katru vakaru, brīvprātīgais darbs ir laba iespēja, kur turpināt sniegt savu bezlimita mīlestību un palīdzību citiem. Pat vienkāršs “Paldies” izsaka vairāk kā bagātību kalni, tāpēc, izvērtē savas vēlmes un piesakies brīvprātīgajam darbam.