Brīvprātīgo darbu veidi

Brīvprātīgais darbs var būt ļoti pozitīva pieredze, kas dod lielākus mērķus arī turpmākā dzīvē. Daudzas organizācijas šobrīd piedāvā brīvprātīgā darba projektus, ar iespēju palīdzēt cilvēkiem, dzīvniekiem, Zemei. Jo vairāk iespējas tiek piedāvātas, jo ir daudz grūtāk izvēlēties, kādu iespēju vēlētos piedzīvot un sniegt savu palīdzīgo roku. Pirms izvēlies kādu brīvprātīgo organizāciju un konkrētu projektu, kurā vēlētos strādāt – apsver savas intereses, stiprās un vājās puses, kā arī personīgos mērķus. Tad, kad esi izveidojis sarakstu ar to, kas tevi interesē, vari apskatīt kādas ir piedāvātās iespējas un jomas, kurās var pieteikties brīvprātīgajā darbā.

Skolas
Ja tev ir īpašs talants apmācīt citus un palīdzēt izglītoties, tu varētu pieteikties kādā apmācības programmā. Apmācīt cilvēkus vajag dažādos līmeņos daudzās pasaules valstīs. Daudz nabadzīgās valstis vēlas apmācīt savus bērnus un jauniešus, taču viņiem pietrūkst līdzekļu, lai izveidotu un uzturētu skolas. Tam par mērķi brīvprātīgās organizācijas veido projektus, lai sūtītu speciālistus. Tu vari iesaistīties arī dažādās konsultācijās, sniedzot palīdzību jaunajām māmiņām, no dažādām vielām atkarīgiem cilvēkiem un daudz citām grupām. Daudz organizācijas veido projektus bērnu skolas brīvlaikā, iesaistot viņus dažādās sporta, mākslas un citu nozaru nometnēs.

Aprūpes programmas
Ja tava vēlme ir palīdzēt cilvēkiem, kuri cieš no veselības problēmām, vari pieteikties brīvprātīgajos darbos, kas palīdz slimnīcās, aprūpes mājās vai dažādu katastrofu karstajos punktos. Šādiem brīvprātīgajiem ir nepieciešama attiecīgā specializācija, jo, strādājot ar medicīnas precēm, ir jāpārzina visi darba līdzekļi. Bieži vien primārais darbs, ko brīvprātīgie dara slimnīcās un pansionātos ir sniegt komfortu un atbalstu.

Kopienas attīstības programmas
Kopienas bieži vien paļaujas uz brīvprātīgajiem darbiniekiem, programmām un to sniegtajiem pasākumiem. Brīvprātīgais darbs kādā kopienā ir lielisks veids kā iepazīties ar jauniem cilvēkiem un nodrošināt to dzīves labklājību gadu no gada. Parasti šādas programmas ietvaros brīvprātīgie palīdz festivālos, gadatirgos, dažādos sociālos pasākumos. Šie darbi parasti ir īslaicīgi, pāris dienu garumā, kamēr notiek attiecīgais pasākums. Dalībniekiem jāizdala bukleti, jāpalīdz atrast sēdvietas vai dažādi šāda tipa darbi.

Vides aizsardzības programmas
Ja izjūti kaislību pret vidi un dzīvnieku pasauli, tad vari apsvērt šādu brīvprātīgā darba iespēju. Tu vari ievākt ziņas par kādu konkrētu tēmu un uzstāties ar prezentācijām skolās, informējot bērnus par vidi. Skolotāji ir priecīgi paaicināt šādus ekspertus, kas klases priekšā runātu par mācību tēmai saistītu darbu. Vides aizsardzības brīvprātīgie var veidot dažādus pasākumus, kas nodrošinātu attīstību, piemēram, stādot kokus, sakopjot apkārtni un daudz citus veidus. Dzīvnieku aizsardzībai ir ļoti svarīga loma šobrīd, jo daudz sugas ir uz izmiršanas sliekšņa. Ir jāsniedz gan visa pieejamā informācija, gan arī fiziski jāattīsta attiecīgajām sugām labāki dzīves apstākļi.

Brīvprātīgais darbs ārzemēs
Brīvprātīgā darba iespējas pastāv visā pasaulē. Tiem, kuriem patīk ceļot un palīdzēt citiem cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams – šāda iespēja ir obligāti jāizmanto. Organizācijas, kuras piesaista brīvprātīgos ceļošanai uz citu valsti vai kontinentu, parasti meklē interesentus, kas varētu palīdzēt dažādās jomās, kā angļu valodas apguve, veselības aprūpe, skolu, klīniku un māju celtniecībai. Darbi var būt visdažādākie, kas katrs ietilpst no visiem augšā minētajiem brīvprātīgajiem veidiem, bet notiek ārzemēs. Organizācijas parasti nodrošina dzīves vietu, taču ceļošanas biļetes dalībniekiem parasti jānodrošina pašiem. Darbs ārzemēs nodrošina plašu paziņu kontaktu visā pasaulē un lielisku pieredzi jaunas kultūras iepazīšanā. Jāatceras vienīgi tas, ka brīvprātīgo darbs ārzemēs prasa laiku, un būs jāatsakās no konkrētā sociālā stāvokļa, kas ir saistīts ar oficiālu darba vietu vai mācībām.