Brīvprātīgais darbs ģimenēm ar bērniem

Vai tu vēlies padarīt kvalitatīvu savu laiku kopā ar ģimeni? Kāpēc gan to neizmantot, lai piedalītos brīvprātīgā darba projektā un palīdzēt kādam citam. Brīvprātīgais darbs kopā ar ģimeni ir ļoti vērtīgs pavadītais laiks, un tajā pašā brīdī dod labumu arī sabiedrībai. Tas parāda arī bērniem, kā pareizi un iecietīgi izturēties pret visu, kas notiek ap mums.

Pētījumi liecina, ka lielākais šķērslis veikt šādu brīvprātīgo darbu ir laika trūkums, jo vecākiem bieži vien ir ļoti saspringts grafiks. Visretāk brīvprātīgie dalībnieki ir tieši no 35 – 44 gadus vecie cilvēki, jo tas ir laiks, kas veidojas un stabilizējas ģimene. Vecākiem ir jāprot apvienot darbs ar brīvo laiku kopā ar ģimeni un bērniem. Tad kāpēc neiesaistīt ģimeni šādās darbībās? Apvienojot ģimenes brīvo laiku ar brīvprātīgo darbu ir abpusēji izdevīga situācija gan vecākiem, gan bērniem, gan labdarības iestādēm.

Ieguvumi šādai bērnu iesaistei brīvprātīgajā darbā ir milzīgi. Šāds darbs māca bērniem līdzjūtību, empātiju, toleranci, pateicību un sabiedrības atbildību. Un bērni, kas ir piedalījušies šādos brīvprātīgajos projektos, visticamāk, turpinās to darīt arī tad, kad pieaugs un kopā ar savām ģimenēm.

Ja paskatāmies uz piedāvāto sarakstu, tad var redzēt, ka daudz brīvprātīgās darba vietas ir ideāli piemērotas ģimenēm ar bērniem. Sākumā ir jāizlemj, kas jūs visus varētu kopīgi interesēt. Tas var būt īslaicīgs vai ilglaicīgs brīvprātīgais darbs. Īslaicīgi varētu savākt visas rotaļlietas un lasīšanas grāmatas, kuras ir labā stāvoklī, bet netiek vairs lietotas un ziedot slimnīcām un bērnu aprūpes centriem, kuriem būtu nepieciešams. Ģimenes var iesaistīties arī ilglaicīgos labdarības projektos, gatavojot kopīgi vakariņas bezpajumtnieku aprūpes mājā vienu reizi mēnesī. Katra ģimene ir atšķirīga, tāpat kā vēlmes pavadīt savu brīvo laiku. Jūsu ģimene varētu vēlēties piedalīties dabas aizsardzības un saglabāšanas projektā pie dabas rezervāta. Brīvprātīgo darbu var apvienot arī ar ceļošanu uz ārzemēm un palīdzēt citu tautu cilvēkiem vai dabai un dzīvniekiem.

Tad, kad esat izvēlējušies kādu projektu, paskaidrojiet savam bērnam kā tieši tas darbojas un ko sagaidīt. Esiet lielā sajūsmā par to, ko varētu sagaidīt no gaidāmā projekta, un bērni ņems piemēru un smelsies enerģiju no jums. Jūs varētu piesaistīt savai brīvprātīgā darba idejai vēl kādu ģimeni, lai kopā būtu vēl jautrāk.

Daži no piemēriem, kur varētu iesaistīties ģimenes ar bērniem:

1. Ziedot pārtiku trūcīgajiem. Katru reizi, kad dodieties uz veikalu, nopērciet vienu preci, kuru varētu ziedot trūcīgām ģimenēm.
2. Esiet laipni pret dzīvniekiem. Jūs varētu kopā doties uz vietējām patversmēm un apkopt dzīvniekus, vest viņus pastaigās, tīrīt būrīšus un, protams, samīļot.
3. Dalīties ar stāstiem. Jūs kopīgi varētu lasīt grāmatas bērnu slimnīcās. Bērns var sēdēt blakus un pāršķirt lapaspuses.
4. Apkārtnes sakopšana. Jūs varētu veltīt vienu brīvdienu, lai sakoptu tuvāko apkārtni. Tas varētu būt stimuls mācīt bērnam nepiesārņot vidi sev apkārt.
5. Ziedot savas mantas. Bieži vien ir bērniem ir grūti saprast, ka citi bērni nav tik veseli un nespēj to, ko viņš. Tāpat arī viņi nesaprot, ka citi bērni iespējams ir trūcīgāki un viņiem nav tādu rotaļlietu. Jūs varat kopīgi atdot visas nevajadzīgās spēles, rotaļlietas un grāmatas.
6. Darbs bibliotēkās. Vecākiem ir lieliska iespēja iemācīt savam bērnam mīlestību pret grāmatām, pavadot laiku bibliotēkās. Bērniem ir iespēja sakopt bērnu spēļu laukumu bibliotēkās un nolikt secīgi plauktos izlasītās grāmatas.