Brīvprātīgā darba trūkumi

Izmantojot savu brīvo laiku un prasmes, lai tos ziedotu kādam labdarības projektam, var atalgoties ar labu pieredzi. Brīvprātīgais darbs dod iespēju uzlabot un ietekmēt cilvēku dzīvi tiešā vai netiešā veidā. Lai gan ir vairāki emocionālie un psiholoģiskie ieguvumi, kas saistās ar brīvprātīgo darbu, tomēr pastāv daži potenciālie trūkumi. Pirms tu pieņem šo lēmumu stāties kādā brīvprātīgā organizācijā, apsver visus plusus un mīnusus, kādus varētu sagaidīt. Šajā rakstā uzskaitīšu visus potenciālos trūkumus saistībā ar brīvprātīgo darbu un kā saka bulgārijā tas – таблица за сравнение.

Laikietilpīgi projekti
Atkarībā no tā, kādu darba veidu tu izvēlies, brīvprātīgais darbs var būt ļoti laikietilpīgs. Tu vari veikt īsāka perioda brīvprātīgos darbus, bet, ja vēlies ceļot uz ārzemēm un palīdzēt citu valstu iedzīvotājiem, tev jārēķinās ar ilgāku laika posmu. Ja tu strādā pilnu darba laiku, dodies uz skolu vai centies izveidot savu patstāvīgu ģimeni – apņemšanās doties brīvprātīgajā darba projektā varētu atstāt šīs svarīgās dzīves lietas novārtā. Ja jau tev ir pilns darba grafiks, bet tāpat meklē kādu iespēju sniegt labumu citiem – dari to ar mēru, lai sevi nenoslogotu.

Trūkst atalgojuma
Lai gan brīvprātīgais darbs var būt ļoti emocionāls, taču tu nesaņemsi nekādu naudas kompensāciju par savu veltīto darbu. Dažos gadījos tu pat iztērēsi daudz vairāk naudas, nekā to būtu darījis, ja neiestātos šādā brīvprātīgā projektā. Tavi vispārējie ienākumi var ļoti ciest, ja veselu mēnesi pavadīsi brīvprātīgajā darbā, nesaņemot par to nekādu atalgojumu, papildus vēl nestrādājot savu oficiālo darbu. Brīvprātīgais darbs var būt laba ideja, ka tu ceri šo pieredzi pārvērst par potenciālo darba iespēju.

Personīgie konflikti
Labdarības organizācijas ir atkarīgas no brīvprātīgajiem dalībniekiem visos vecumos, neskatoties ne uz dzimumu, ne rasi, ne uz ko citu. Vienalga, vai piedalies nelielā organizācijas projektā vai valsts labdarības projektos, tu neizbēgami nonāksi saskarē ar kādu, kura personība tev ne visai būs patīkama. Strādājot ar cilvēku, ar kuru nespēj satikt, būs ļoti grūti un nomācoši, un gala rezultātā mazināt mērķi palikt pie šī labdarības projekta. Ja negatīva attieksme un kaitinoša uzvedība novērš tev uzmanību, tu zaudēsi visas koncentrēšanās spējas uz to, ko esi iesācis. Viens cilvēks ar savu negatīvo attieksmi var sabojāt ne tikai tavu, bet arī to cilvēku pieredzi, kuriem mēģini palīdzēt.

Ietekme uz veselību
Brīvprātīgais darbs noteiktos gadījumos varētu izraisīt spriedzi tavai emocionālajai, garīgajai un fiziskajai veselībai. Jo vairāk laika tu pavadīsi brīvprātīgā darba projektā (projektos), jo biežāk tu būsi pakļauts situācijām, kas var radīt stresu, nemieru un vilšanos. Stresa palielināšanās vai patstāvīgas negatīvas emocijas galu galā var novest pie fiziskās veselības pasliktināšanās. Šajā procesā, mēģinot uzlabot citu cilvēku dzīvi, tu vari sabojāt savu veselību. Daudzas brīvprātīgās organizācijas dodas misijās arī uz apdraudētiem reģioniem, kas skar konflikta zonas starp valstīm vai tautām. Tādējādi tu sevi pakļauj dažādām bīstamām situācijām. Arī došanās uz eksotiskām valstīm var novest pie dažādām slimībām, ar kurām nekad nebūtu saskāries. Latvija ir ļoti labā ģeogrāfiskā novietojumā, un mums nav daudz indīgu čūsku, moskītu vai bīstamu dzīvnieku. Mums nav izteiktas lielas dabas katastrofas, kā zemestrīces, vulkāna izvirdumi, plūdi. Taču braucot uz svešām vietām, ir jārēķinās, ka viss nebūs kā ierastā dienā – tevi ik uz soļa var apdraudēt indīgi kukaiņi un plēsēji. Ja tu nepārzini vietējās tautas kultūru, vari izdarīt lietas, kuras vietējiem šķiet aizvainojošas. Tas viss kopā rada lielu jautājumu – vai ir vērts doties un apdraudēt savu veselību.